Aktuálně z obce

Sportovní den na hřišti za klášterem Rosa coeli 28.8.2021

Sportovní den se bude konat dne 28. srpna na sportovním hřišti za klášterem Rosa coeli v Dolních Kounicích:

• od 9.00 hod. proběhne na sportovním hřišti za klášterem Sportovní den mládeže s TAJV. Jedná se o národní projekt, kde všichni účastníci akce (děti a mladiství) soutěží v několika kolektivních sportovních aktivitách (tenis, fotbal, florbal, házená, frisbee, basketbal, konstrukce sportovních staveb). Nejúspěšnější skupina dětí v závěrečném rozstřelu v Dolních Kounicích bude soutěžit o finálová umístění v turnaji. Hráč, který získá nejvíce bodů v Dolních Kounicích, vyhrává první místo včetně vstupenky na Národní finále v Poděbradech (9.12.2021). Právě zde bude vítěz turnaje svým jménem a sportovními výkony reprezentovat město Dolní Kounice v konkurenci ostatních vítězů z České republiky. Pro děti bude připraveno malé občerstvení.
  • od 14.00 hod. proběhne na sportovním hřišti za klášterem Nevinný běh. Jedná se o první ročník dolnokounického běžeckého závodu. Harmonogram: 14.00 začátek registrace, 15:00 první běh děti, vyhlášení výsledků, 16.00 start dospělí, vyhlášení výsledků po doběhnutí posledního závodníka. Startovné: děti do 15 let zdarma, 50 Kč dospělí. Občerstvení: limonáda a párek (závodníci zdarma). Kategorie: děti (do 5 let, 6-10 let, 11-15 let), ženy a muži (16–39 let, 40 a víc let). Trasa: děti (hřiště), dospělí (mezi mosty - Pravlov - Dolní Kounice). Moderovat a komentovat závod bude známý český hlasatel Martin Karlík. Registrace možná zde: https://nevinnybeh.dolnikounice.cz/registrace/, ale i na místě od 14.00 hod.

dolni-kounice-plakat.jpg 393.6 Kb
nevinnybeh-plakat.jpg 471.5 Kb