Aktuálně z obce

Akce Nábytek Mikulík

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
grafika-vyvesky.pdf 3786.7 Kb

Nabídka práce nábytek Mikulík

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
kariera.jpg 373.5 Kb

Den otevřených dveří Miniškolka Modřice

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
skm-c22724042412040.pdf 1213.3 Kb

ULTRAZVUK A RENTGEN ŽIDLOCHOVICE - nový objednávkový systém

Ultrazvuk a Rentgen Židlochovice oznamuje, že mají v provozu nový objednávkový systém. Na odkazu níže najdete i další informace ohledně pracoviště, přítomnosti, příprav na vyšetření a všech možnostech objednání či podání informací.

https://ultrazvuk-rentgen-zidlochovice.myfox.cz/

 


Varování před podvodnými SMS a falešnými doménami

Ministerstvo práce a sociálních věcí varuje před tzv. phishingovými útoky. Upozorňuje na podvodné praktiky, kdy občanům chodí SMS či e-maily, které se tváří jako informace od státu, především o problematice dávek a státní pomoci. Tyto zprávy pak odkazují na falešné webové stránky, prostřednictvím kterých se podvodníci snaží nalákat občany k poskytnutí citlivých osobních či bankovních údajů, jejichž zneužitím by útočníci mohli získat kontrolu například nad jejich bankovním účtem. Grafická úprava těchto stránek napodobuje stránky MPSV, ČSSZ nebo Identity občana a dalších institucí. Varování a informace k problematice phishingových útoků naleznete v přiloženém informačním letáku MPSV. 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
informacni-letak-podvodne-jednani.pdf 589.7 Kb

Změny v oblasti datových schránek od 1.1.2023

Na základě změny zákona získají od 1. ledna 2023 automaticky datovou schránku všichni živnostníci a nepodnikající právnické osoby. Přístupové údaje budou zaslány doporučeným dopisem během měsíce ledna, února nebo března 2023. Datovou schránku si také můžete založit sami již nyní. Více informací naleznete na webových stránkách www.chcidatovku.cz přiložených letácích.

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
datove-schranka-2.pdf 3204.2 Kb
identita-obcana.pdf 1779.6 Kb
mvcr-datovka-banner.jpg 52.2 Kb
mvcr-datovka-letak.pdf 1569.6 Kb

#nePINdej! - kampaň zaměřená na internetové podvody

Měsíc říjen je měsícem kybernetické bezpečnosti a podvody na internetu jsou v současné době stále častější. Z tohoto důvodu se Policie České republiky zapojila do celorepublikové kampaně zaměřené právě proti těmto podvodům. Součástí kampaně je i KYBERTEST, kde si může zájemce ověřit své znalosti v této oblasti. V příloze najdete informace o nejčastějších způsobech podvodného jednání spolu s radami, na co si dát pozor a jak pachatelům nenaletět. 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
nepindej.pdf 812.7 Kb

SOS Výživné s.r.o. - Nabídka pomoci při zajištění dlužného výživného

Společnost SOS Výživné s.r.o. pomáhá rodičům či plnoletým studentům zajistit dlužné výřživné i vyživné do budoucna, nabízí bezplatné a kompletní vyřízení zahájení a vedení exekuce, která je jednou z hlavních podmínek pro čerpání náhradního výživného, poskytuje právní zastoupení včetně poradenství. Více informací naleznete v přílohách.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
letak-sos-vyzivne.pdf 5179.2 Kb
prezentace-sos-vyzivne-efhpsw-.pptx 2736.8 Kb

Informace k novému systému svozu odpadů

V následujících dokumentech naleznete informace k novému systému svozu odpadů, který bude v naší odbci zaveden od 1. dubna letošího roku. Najdete zde také návod, jak odpady správně třídit, a to jak v nádobách v domácnostech, tak i ve sběrném dvoře. Současně je přiložen kalendář svozu odpadu platný od 1.4.2022.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
bratcice-infoletak-a4-web.pdf 168.2 Kb
bratcice-jak-tridit-a4-web.pdf 111 Kb
bratcice-jak-tridit-a4-web2.jpg 462.7 Kb
bratcice-kalendar-svozu-2022-a5.jpg 210.7 Kb
bratcice-kalendar-svozu-2022-a52.jpg 223.4 Kb

Rozšíření telefonické krizové pomoci Modré linky a nabídka mediace

Od roku 2022 došlo k rozšíření telefonické krizové pomoci Modré linky, z. s. - linky důvěry, která je nově k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu. Podrobné informace naleznete v přiloženém letáku.  Organizace Modrá linka, z.s. rovněž nabízí službu mediace, jedná se o způsob řešení sporů mimosoudní cestou. Více informací pod odkazem:

https://sites.google.com/modralinka.cz/mediace/domovsk%C3%A1-str%C3%A1nka

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
modra-linka.pdf 158.7 Kb

Charitní pečovatelská služba Oblastní charity Rajhrad přijímá nové klienty

Jedná se o terénní pečovatelskou službu lidem, kteří nejsou zcela soběstační a přejí si zůstat ve svém domácím prostředí. Podrobné informace naleznete v příloze. 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
chps-novi-klienti.pdf 4008.5 Kb

Průvodce bezpečnou cestou dětí do školy

S postupujícím podzimem a prodlužováním šera se děti každodenně na cestě do školy vystavují riziku. S rostoucím provozem na komunikacích se rok od roku zvyšuje nebezpečí dopravních nehod. Pod odkazem  https://www.c-and-a.com/eu/cz/shop/doprava-do-skoly  najdete přehledný návod, jak připravit své děti na bezpečnou cestu do školy a zpět. V průvodci  najdete rady, jak zvýšit viditelnost školáků, co vše je potřeba v případě, že dítě jezdí do školy na kole, anebo chodí pěšky, a podobně. Průvodce vytvořila společnost Jenpix GmbH ve spolupráci s firmou C&A.

 


Nové CENTRUM ZDRAVÍ v Bratčicích

Nové CENTRUM ZDRAVÍ v kabinách na hřišti nabízí služby pro zdraví i relaxaci s využitím rehabilitačních přístrojů za zaváděcí ceny. V nabídce je přístrojová lymfodrenáž, neinvazivní vyšetření cév, magnetoterapie, masáže či kinesiotaping.  Na lymfodrenáž, vyšetření cév a magnetoterapii se můžete objednat na telefonním čísle 728 666 363, na masáže a kinesiotaping na čísle 608 360 276. Více informací najdete v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
centrum-zdravi681868299.pdf 1052.7 Kb

Pomoc obětem kriminality a domácího násilí

Protože vzrostly případy domácího násilí, nebojte se říci o pomoc. Tu získáte na bezplatné lince Bílého kruhu bezpečí, 116 006, anebo na stránkách www.neodkladejto.eu. Více informací také v přiloženém letáku.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
nt-plakat.pdf 107.6 Kb