Aktuálně z obce

MC Neposeda - Podzimní bazar pro děti a dospělé

MC Neposeda pořádá v sobotu 8.10. v sokolovně v Sobotovicích Podzimní bazar pro děti a dospělé, více informací v přiloženém letáku.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
podzim-2022.pdf 244.5 Kb

Milostivé léto II

Od 1.9.2022 byla spuštěna druhá fáze tzv. "milostivého léta". Jedná se o jedinečnou možnost splatit exekuce bez úroků. Fyzické osoby, které mají dluh vůči státu a jiným veřejnoprávním věžitelům vymáhaný soudním exekutorem, mají možnost splnit svůj dluh zjednodušeným a finančně výrazně méně nákladným způsobem. Více informací v příloze či na webových stránkách  https://exekuce.justice.cz/milostive-leto/  

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
milostive-leto.pdf 100.6 Kb

SOS Výživné s.r.o. - Nabídka pomoci při zajištění dlužného výživného

Společnost SOS Výživné s.r.o. pomáhá rodičům či plnoletým studentům zajistit dlužné výřživné i vyživné do budoucna, nabízí bezplatné a kompletní vyřízení zahájení a vedení exekuce, která je jednou z hlavních podmínek pro čerpání náhradního výživného, poskytuje právní zastoupení včetně poradenství. Více informací naleznete v přílohách.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
letak-sos-vyzivne.pdf 5179.2 Kb
prezentace-sos-vyzivne-efhpsw-.pptx 2736.8 Kb

Informace k novému systému svozu odpadů

V následujících dokumentech naleznete informace k novému systému svozu odpadů, který bude v naší odbci zaveden od 1. dubna letošího roku. Najdete zde také návod, jak odpady správně třídit, a to jak v nádobách v domácnostech, tak i ve sběrném dvoře. Současně je přiložen kalendář svozu odpadu platný od 1.4.2022.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
bratcice-infoletak-a4-web.pdf 168.2 Kb
bratcice-jak-tridit-a4-web.pdf 111 Kb
bratcice-jak-tridit-a4-web2.jpg 462.7 Kb
bratcice-kalendar-svozu-2022-a5.jpg 210.7 Kb
bratcice-kalendar-svozu-2022-a52.jpg 223.4 Kb

Rozšíření telefonické krizové pomoci Modré linky a nabídka mediace

Od roku 2022 došlo k rozšíření telefonické krizové pomoci Modré linky, z. s. - linky důvěry, která je nově k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu. Podrobné informace naleznete v přiloženém letáku.  Organizace Modrá linka, z.s. rovněž nabízí službu mediace, jedná se o způsob řešení sporů mimosoudní cestou. Více informací pod odkazem:

https://sites.google.com/modralinka.cz/mediace/domovsk%C3%A1-str%C3%A1nka

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
modra-linka.pdf 158.7 Kb

Charitní pečovatelská služba Oblastní charity Rajhrad přijímá nové klienty

Jedná se o terénní pečovatelskou službu lidem, kteří nejsou zcela soběstační a přejí si zůstat ve svém domácím prostředí. Podrobné informace naleznete v příloze. 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
chps-novi-klienti.pdf 4008.5 Kb

Průvodce bezpečnou cestou dětí do školy

S postupujícím podzimem a prodlužováním šera se děti každodenně na cestě do školy vystavují riziku. S rostoucím provozem na komunikacích se rok od roku zvyšuje nebezpečí dopravních nehod. Pod odkazem  https://www.c-and-a.com/eu/cz/shop/doprava-do-skoly  najdete přehledný návod, jak připravit své děti na bezpečnou cestu do školy a zpět. V průvodci  najdete rady, jak zvýšit viditelnost školáků, co vše je potřeba v případě, že dítě jezdí do školy na kole, anebo chodí pěšky, a podobně. Průvodce vytvořila společnost Jenpix GmbH ve spolupráci s firmou C&A.

 


DARUJ KREV, ZACHRAŇ ŽIVOT

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně se potýká s kritickým nedostatkem krve, chybí krev všech krevních skupin. Vítají a jsou vděční za každého dárce krve jakékoliv krevní skupiny. Do 13. srpna je benefitem pro dárce mimo jiné vstupenka do ZOO Brno. Bližší informace najdete v příložených letácích.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
daruj-krev-2021.pdf 1431.3 Kb
daruj-krev-zoo-brno-aktualni.pdf 7088.9 Kb

Nové CENTRUM ZDRAVÍ v Bratčicích

Nové CENTRUM ZDRAVÍ v kabinách na hřišti nabízí služby pro zdraví i relaxaci s využitím rehabilitačních přístrojů za zaváděcí ceny. V nabídce je přístrojová lymfodrenáž, neinvazivní vyšetření cév, magnetoterapie, masáže či kinesiotaping.  Na lymfodrenáž, vyšetření cév a magnetoterapii se můžete objednat na telefonním čísle 728 666 363, na masáže a kinesiotaping na čísle 608 360 276. Více informací najdete v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
centrum-zdravi681868299.pdf 1052.7 Kb

Pomoc obětem kriminality a domácího násilí

Protože vzrostly případy domácího násilí, nebojte se říci o pomoc. Tu získáte na bezplatné lince Bílého kruhu bezpečí, 116 006, anebo na stránkách www.neodkladejto.eu. Více informací také v přiloženém letáku.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
nt-plakat.pdf 107.6 Kb