Aktuálně z obce

Beseda Trénování paměti a přednáška Podpora a provázení pečujících v Komunitním centru Židlochovice

V úterý 26. 10. 2021 od 10:00 do 12:00 bude v Komunitním centru Židlochovice probíhat beseda ,,Trénování paměti", od 14:00 navazuje přednáška ,,Podpora a provázení pečujících“. Více informací v přílohách.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
trenovani-pameti-26.-10.-2021.docx 247.7 Kb
unie-letak-26.9.2021.pdf 547.4 Kb

Mimořádný úspěch starších žáků na Mistrovství Čech a Moravy v požárním sportu mládeže

V sobotu 16. října se konalo v Brně v areálu VUT Mistrovství Čech a Moravy v požárním sportu mládeže. SDH Bratčice se podařilo přes všechna postupová kola na tuto soutěž probojovat se dvěma družstvy starších žáků, přičemž družstvo „B“ obsadilo konečné 6. místo a družstvo „A“ celé mistrovství VYHRÁLO!!! K tomuto mimořádnému úspěchu gratulujeme!


Informace k ukončení dodávek elektřiny a plynu skupiny Bohemia Energy

Jelikož Bohemia Energy ukončuje svou činnost, přechází povinnost dodávat plyn či elektřinu dosavadním zákazníkům na tzv. dodavatele poslední instance, který tak musí činit za ceny určené Energetickým regulačním úřadem (ERÚ). Dodavatelem poslední instance je některá z velkých společností, která funguje jako jistá záchranná síť pro spotřebitele, jejichž dodavatel ukončil dodávky elektřiny popřípadě plynu. Zajišťuje dodávky energií pouze po nejnutnější dobu, maximálně šest měsíců, během kterých má zákazník možnost vybrat si nového dodavatele. Tento dodavatel poslední instance je určen dle Vaší geografické polohy – pro naši oblast je dodavatelem poslední instance v případě elektřiny E.ON Energy, a.s., v případě plynu Innogy Energie s.r.o.  Dodavatel poslední instance se spotřebitelům sám ozve (není nutné nikam volat ani chodit na pobočky), poskytne základní informace a oznámení o ceně, za kterou jim bude energie dodávat. POZOR, záchranná síť v podobě dodavatele poslední instance se nevztahuje na zákazníky, jejichž spotřeba plynu za posledních 12 měsíců přesáhla 630 MWh. Tito zákazníci si musí nového dodavatele zajistit bezodkladně sami.

Ministerstvo průmyslu a obchodu, společně s ERÚ, vyzývá zákazníky skupiny Bohemia Energy, aby již společnostem, které skupinu Bohemia Energy tvoří (BOHEMIA ENERGY entity s.r.o., COMFORT ENERGY s.r.o., Energie ČS, a.s., Europe Easy Energy a.s. a X Energie, s.r.o.) nadále neplatili zálohové platby a zrušili si případné trvalé příkazy. Celá tisková zpráva MPO a ERÚ je k dispozici zde: https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/vyzva-eru-a-mpo--263986/.

Další informace o situaci na webu Svazu měst a obcí ČR – viz https://www.smocr.cz/cs/novinky/a/zakazniky-skupiny-bohemia-energy-entity-prebiraji-dodavatele-posledni-instance.

Informace lze nalézt na webu skupiny ČEZ - viz https://www.cez.cz/cs/dpi, na webu E. On Energie https://www.eon.cz/radce/zelena-energie/ceny-energie/dodavatel-posledni-instance/, Innogy Energie https://www.innogy.cz/ a PRE https://www.pre.cz/cs/domacnosti/.

Pro velké odběratele, kteří mají obavu, že nebudou moci využít institutu dodavatele poslední instance zřídila Hospodářská komora ČR kontaktní, podpůrnou a informační adresu podpora@komora.cz.


Terapie hrou v Komunitním centru Židlochovice

Více informací v příloze

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
terapie-hrou.pdf 748 Kb

LEKCE TENISU NA ANTUKOVÉM KURTU V BRATČICÍCH

Tenisová trenérka, paní Lenka Fialová, nabízí lekce tenisu pro všechny výkonnostní úrovně a věkové kategorie. Tréninky budou probíhat na antukovém kurtu v místním sportovním areálu. Cena je 350 Kč/hod. + cena kurtu.  Pro obyvatele Bratčic je kurt zdarma, pro ostatní je cena kurtu 100 Kč/hod. Pro informace volejte telefonní číslo 777 017 456.

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
lekce-tenisu207665074.png 1092.1 Kb

Sportovní den na hřišti za klášterem Rosa coeli 28.8.2021

Sportovní den se bude konat dne 28. srpna na sportovním hřišti za klášterem Rosa coeli v Dolních Kounicích:

  • od 9.00 hod. proběhne na sportovním hřišti za klášterem Sportovní den mládeže s TAJV. Jedná se o národní projekt, kde všichni účastníci akce (děti a mladiství) soutěží v několika kolektivních sportovních aktivitách (tenis, fotbal, florbal, házená, frisbee, basketbal, konstrukce sportovních staveb). Nejúspěšnější skupina dětí v závěrečném rozstřelu v Dolních Kounicích bude soutěžit o finálová umístění v turnaji. Hráč, který získá nejvíce bodů v Dolních Kounicích, vyhrává první místo včetně vstupenky na Národní finále v Poděbradech (9.12.2021). Právě zde bude vítěz turnaje svým jménem a sportovními výkony reprezentovat město Dolní Kounice v konkurenci ostatních vítězů z České republiky. Pro děti bude připraveno malé občerstvení. 
  • od 14.00 hod. proběhne na sportovním hřišti za klášterem Nevinný běh. Jedná se o první ročník dolnokounického běžeckého závodu. Harmonogram: 14.00 začátek registrace, 15:00 první běh děti, vyhlášení výsledků, 16.00 start dospělí, vyhlášení výsledků po doběhnutí posledního závodníka. Startovné: děti do 15 let zdarma, 50 Kč dospělí. Občerstvení: limonáda a párek (závodníci zdarma). Kategorie: děti (do 5 let, 6-10 let, 11-15 let), ženy a muži (16–39 let, 40 a víc let). Trasa: děti (hřiště), dospělí (mezi mosty - Pravlov - Dolní Kounice). Moderovat a komentovat závod bude známý český hlasatel Martin Karlík. Registrace možná zde: https://nevinnybeh.dolnikounice.cz/registrace/, ale i na místě od 14.00 hod.

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
dolni-kounice-plakat.jpg 393.6 Kb
nevinnybeh-plakat.jpg 471.5 Kb

DARUJ KREV, ZACHRAŇ ŽIVOT

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně se potýká s kritickým nedostatkem krve, chybí krev všech krevních skupin. Vítají a jsou vděční za každého dárce krve jakékoliv krevní skupiny. Do 13. srpna je benefitem pro dárce mimo jiné vstupenka do ZOO Brno. Bližší informace najdete v příložených letácích.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
daruj-krev-2021.pdf 1431.3 Kb
daruj-krev-zoo-brno-aktualni.pdf 7088.9 Kb

POZOR - NÁRŮSTÁ POČET KYBERNETICKÝCH ÚTOKŮ NA KLIENTY BANK - preventivní kampaň Policie ČR, ČBA a společnosti ESET

Česká bankovní asociace ve spolupráci s Policií České republiky a společností ESET připravila preventivní kampaň k problematice útoků na klienty bank. Tyto útoky jsou stále častější a sofistikovanější, věnujte proto prosím pozornost informacím v přiloženém letáku a tiskové zprávě. 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
210713-tz-kyberkampan-cba-eset-pcr.docx 396.4 Kb
kyberkampan-informacni-letacek-vishing.pdf 941.4 Kb

Nové CENTRUM ZDRAVÍ v Bratčicích

Nové CENTRUM ZDRAVÍ v kabinách na hřišti nabízí služby pro zdraví i relaxaci s využitím rehabilitačních přístrojů za zaváděcí ceny. V nabídce je přístrojová lymfodrenáž, neinvazivní vyšetření cév, magnetoterapie, masáže či kinesiotaping.  Na lymfodrenáž, vyšetření cév a magnetoterapii se můžete objednat na telefonním čísle 728 666 363, na masáže a kinesiotaping na čísle 608 360 276. Více informací najdete v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
centrum-zdravi681868299.pdf 1052.7 Kb

Čísla účtů pro zaslání finanční pomoci konkrétním obcím zasaženým tornádem

Obec Bratčice děkuje všem občanům, kteří se rozhodli pomoci obcím zasaženým tornádem. Potřeba materiální pomoci již v tuto chvíli není prioritní, materiální sbírku proto ukončujeme. Nadále je možné zasílat finanční příspěvky, a to i přímo postiženým obcím. Čísla účtů pro zaslání finanční pomoci konkrétním obcím jsou zveřejněna také na vývěsce u místního obecního úřadu.

Finanční pomoc můžete poslat jednotlivým zasaženým obcím nebo na zřízený souhrnný účet:

Obec Hrušky          transparentní účet: 123-4548350207/0100

Obec Lužice          transparentní účet: 123-3116370277/0100

Obec Mikulčice     transparentní účet: 299222440/0300

Městys Moravská Nová Ves  transparentní účet 6013203349/0800

 variabilní symbol 1 je určen pro Městys Moravská Nová Ves

variabilní symbol 2 je určen pro Základní školu

variabilní symbol 3 je určen pro Mateřskou školu

Město Břeclav       transparentní účet  115-8436250277/0100

Souhrnný účet pro Hodonín + Hrušky + Lužice + Mikulčice + Moravská Nová Ves:
Na pomoc občanům postiženým živelnou pohromou byl zřízen transparentní účet: 123-3116270217/0100. 
Prostředky z tohoto účtu budou rozděleny mezi občany nejen v Hodoníně, ale i v okolních zasažených obcích - Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Hrušky. Do zprávy pro příjemce prosím uveďte, do které obce Váš příspěvek směrujete. Pokud nebude určena obec, bude příspěvek poměrově rozložen mezi těchto pět municipalit.


Pečovatel/ka – Chráněné bydlení sv. Luisy

Chráněné bydlení sv. Luisy v Rajhradě hledá pečovatele/ku, více informací v příloze a na tomto odkazu https://rajhrad.charita.cz/o-charite/volna-mista/volna-mista/pecovatel-ka-pro-chranene-bydleni-sv-luisy/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
inzerat-pecovatelka.pdf 8591.6 Kb

Cvičení pro seniory Komunitní centrum Židlochovice

Komunitní centrum Židlochovice obnovuje od pátku 18. 6. 2021 Cvičení pro seniory. Cvičení bude probíhat každý pátek od 9,00 hod. do 10,00 hod. Další informace naleznete v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
cviceni-pro-seniory.docx 315.1 Kb

Nabídka služeb spolku Pečovatelka domů z.s.

Spolek Pečovatelka domů z.s. nabízí v naší obci služby osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení, a rodinám s dětmi, jejichž situace vyžaduje sociální pomoc. Více informací naleznete v příloze. 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
oznameni-obce.pdf 1210.4 Kb

Nabídka zaměstnání - Poclain Hydraulics s.r.o. Brno - Horní Heršpice

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
poster-nabor-zamcu-v02.pdf 1419.9 Kb

Varování Policie ČR - aktuální trendy podvodníků

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vishing-spoofing.pdf 549 Kb

Pomoc obětem kriminality a domácího násilí

Protože vzrostly případy domácího násilí, nebojte se říci o pomoc. Tu získáte na bezplatné lince Bílého kruhu bezpečí, 116 006, anebo na stránkách www.neodkladejto.eu. Více informací také v přiloženém letáku.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
nt-plakat.pdf 107.6 Kb

Zpřísněná opatření - nejčastější otázky a odpovědi

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
otazky-a-odpovedi.pdf 469.2 Kb

VAROVÁNÍ - NEBEZPEČÍ ÚRAZU

Žádáme občany, aby při pobytu venku dbali zvýšené opatrnosti a nezdržovali se v blízkosti stromů, po silném větru a pod tíhou námrazy může dojít k pádu stromů či větví a hrozí tak nebezpečí úrazu.


ZMĚNA VE SVOZU KOMUNÁLNÍHO ODPADU

Od ledna 2021 dochází ke změně ve svozu komunálního odpadu - nově bude svoz každé sudé PONDĚLÍ. Příští svoz komunálního odpadu bude tedy v podnělí 11. ledna a následně vždy jednou za 14 dní v pondělí.


Oznámení FÚ - možnost telefonické konzultace ohledně daně z nemovitých věcí

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
skm-c22720122111130374956121.pdf 1551.4 Kb

Možnost objednání jídel s rozvozem zdarma

eFiShop.cz nabízí rozvoz jídla po Brně a okolí do 25 km od Brna včetně obce Bratčice, rozvozová služba je zcela ZDARMA.
Kuchaři restaurací a hotelů skupiny e-Finance, a.s. pro Vás každý den připravují vakuovaná chlazená jídla s delší trvanlivostí k uskladnění v lednici až na sedm dnů nebo teplá jídla v boxech k okamžité konzumaci. Na eFi Shopu si objednáte i základní potraviny a nápoje, včetně řemeslného piva z EFI Pivovaru. Jídlo s rozvozem zdarma můžete objednávat online na www.efishop.cz nebo telefonicky na 515 555 565.


Podzimní taneční kurzy Taneční škola Novosádovi

Taneční kurzy určené dětem i dospělým. Výuka je zaměřena na latinsko-americké tance, zumbu, orientální tance, street dance a společenské tance. Více informací v přílohách a na www.tanecniskola-novosadovi.cz.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
plakat-2020-tanecni-vranovice.pdf 167 Kb
plakat-brisni-2020-a4-4.pdf 1241.2 Kb
plakat-solova-latinskoamericke-tance.pdf 819.6 Kb
plakat-street-hrusovany-2020-2.pdf 550.9 Kb
plakat-zumba-2020-zidlochovice-3.pdf 760.2 Kb

Informace v souvislosti s výskytem koronaviru

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
informace-k-zakazu-akci-nad-30osob.pdf 1220.1 Kb
narizeni-vlady-o-povolani-vojaku-a-prislusniku-celni-spravy.pdf 980.5 Kb
oop-ochrana-vnitrnich-hranic-cr.pdf 3415.2 Kb
provoz-pracovist-financni-sprava.docx 13.2 Kb
rozhodnuti-regulace-dopravy.pdf 344.5 Kb
useneseni-vlady-cr-o-prijeti-krizoveho-opatreni-castka35.pdf 3839.7 Kb
usneseni-vlady-cr-o-prijeti-krizoveho-opatreni-castka33.pdf 1130.5 Kb
likvidace-odpadu-covid-19.docx 12.4 Kb
stanovisomv-prokazovani-totoznosti-v-dobe-nouzoveho-stavu.pdf 1182.8 Kb
zakladni-informace-a-doporuceni-pro-obcany-covid19.pdf 716.8 Kb
sbirkazakonu-osetrovne-zdr.pojisteni-vzdelavani-soc.zabezpecni.pdf 9470.1 Kb
usneseni-vlady-o-prijeti-krizovych-opatreni-06-04-2020.pdf 109.1 Kb
6.4.2020-mzdr-mo-maloobchodni-prodej-a-prodej-sluzeb-v-provozovnach-1.pdf 268.9 Kb
6.4.2020-mzdr-mo-omezeni-pohybu-osob-s-vyjimkami.pdf 265.2 Kb
prehled-vydanych-opatreni.xlsx 38.8 Kb
usneseni-vlady-v-souvislosti-s-nouzovym-stavem-ze-dne-09-04-2020.pdf 118.6 Kb
narizeni-vlady-v-souvislosti-s-nouzovym-stavem-ze-dne-09-04-2020.pdf 96.9 Kb
kompenzacnibonus-socpodporaaprispeveknapeci-zamestnanost.pdf 117 Kb
zruseni-zakazu-ucasti-na-vyjmenovanych-druzich-vzdelavani.pdf 211.6 Kb
zakon-o-nekterych-opatrenich-v-oblasti-splaceni-uveru-v-souvislosti-s-pandemii-covid-19.pdf 100.3 Kb

Změny ve vydávání občanských průkazů a pasů

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
skm-c22719041108100.pdf 2294.5 Kb

Založení profilu obce Bratčice na sociální síti FACEBOOK

Vážení spoluobčané,

právě jsme odstartovali prezentaci obce Bratčice a především komunikaci s Vámi - občany, prostřednictvím sociální sítě Facebook. Ačkoli se vše potřebné a důležité dozvíte na webových stránkách naší obce, ne každý obecní stránky pravidelně sleduje a mohou mu tak „uniknout“ důležité a zajímavé informace z veřejného dění. Facebookové stránky s názvem Obec Bratčice najdete na internetové adrese:

https://www.facebook.com/ObecBratcice

Stránky budeme dle potřeby zdokonalovat, vylepšovat, ale především jsou určeny k rychlému přesunu důležitých informací směrem k Vám (zejména o kulturním a společenském dění) a získání zpětné vazby od občanů formou komentářů k našin příspěvkům apod. Budeme velmi potěšeni, pokud budete naše stránky pravidelně sledovat a stanete se jejich fanoušky.  


VÝUKA SEBEOBRANY PRO DĚTI

VÝUKA SEBEOBRANY PRO DĚTI – RBSD KIDS V BRATČICÍCH

 

Systém sebeobrany RBSD (REAL BASED SELF DEFENCE)  vytvořil  pan Martin Mikolášek. Je neustále vyvíjen ve spolupráci s předními světovými odborníky na jednotlivé oblasti sebeobrany i se špičkovými úpolovými sportovci. Vychází z rozvíjení jednoduchých a intuitivních principů a reakcí na  krizovou situaci.

RBSD Kids je část RBSD  vytvořená speciálně pro děti. Formou her a jednoduchých cvičení je zaměřena na tyto oblasti:

1. Zvýšení fyzické zdatnosti. Bez fyzického základu se nedá rozvíjet žádná tělesná činnost.

2. Posílení psychické odolnosti. Mentální nastavení je nejklíčovější částí řešení krizové situace.

3. Vybudování reakčních schémat pro případ konfrontace s útočníkem či útočníky. Učíme děti  jednoduché principy, nikoli obsáhlé soubory technik.

4. Informování o základních bezpečnostních a preventivních postupech. Dětská sebeobrana je zaměřena především na prevenci.

 

Sebeobranné principy, které děti v rámci RBSD Kids učíme počítají s následujícími situacemi:

1. Konfrontace s dítětem na podobné fyzické úrovni.

2. Konfrontace se skupinou dětí (prevence šikany).

3. Konfrontace s dospělým útočníkem.

 

Postupy  vyučované v rámci RBSD Kids jsou zaměřeny na tyto oblasti:

1. Prevence: Jak se do nebezpečné situace nedostat.

2. Kontaktní vzorec: Jak se v nebezpečné situaci chovat.

3. Řešení: Jak z nebezpečné situace uniknout.

 

Systém RBSD Kids je zaměřen na rozvoj přirozených úlekových reakcí.  Ty jsou využity tak, aby zajistily možnost řešení konfliktu rychle, jednoduše a je li to možné tak bez použití úderových technik.

 

Výuka sebeobrany RBSD Kids probíhá formou půlročních kurzů. Kursy obsahují:

 1. Tréninky pro děti jednou týdně v délce okolo šedesáti minut.

2. Seminář pro rodiče s dětmi. Probíhá dvakrát za půl roku a trvá asi půlden.

 

 Tréninky jsou zaměřeny na budování atletické báze a nácvik sebeobranných postupů.

Semináře jsou zaměřeny na zprostředkování informací o preventivních opatřeních a postupech, realizaci a vyhodnocení modelových situací a v případě zájmu rodičů i na nácviku jednoduchých postupů pro obranu dítěte v případě napadení.

K tréninkům ani seminářům děti nepotřebují žádné speciální vybavení, pomůcky či nástroje. Stačí volné oblečení umožňující pohyb a vhodná sportovní obuv. Výuka probíhá na základě dobrovolnosti – děti nenutíme do ničeho, co by nechtěly nebo nezvládly.

KURZY BUDOU PROBÍHAT V PŮDNÍCH PROSTORÁCH  KABIN TJ SOKOL BRATČICE

Zájemci se mohou přihlásit na: noram6973@gmail.com

                                             starosta@obecbratcice.cz

Pro stažení tohoto článku v PDF

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
hlavicka-obec-rbsd977083055.pdf 596.5 Kb

Sociálně právní ochranu dětí bude v obci Bratčice počínaje dnem 27. 2. 2015 vykonávat Městský úřad Židlochovice a to na základě veřejnoprávní smlouvy.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
verejnopravni-smlouvy.docx 64.9 Kb